Nahoru
Domů O nás Fotogalerie Aktuálně Denní program Základní info Ceník mapa Facebook Napište 

Miniškolka Lelekovice

Brno-venkov

PRINCIPY MONTESSORI PEDAGOGIKY

Kristýna Exnerová
Poňava 171/68, Lelekovice
tel: 732 202 185, miniskolka.pivonka(a)gmail(,)com

Zpět

O nás

Kristýna Exnerová

Jsem především maminka a pro své čtyři děti tu jsem a vždy budu:-)

V 19 letech jsem začala pracovat ve školkách, ale poslední tři roky pro mě byly zásadní. Začala jsem pracovat v montessori školce a tato metoda mě nadchla. Začala jsem se více zajímat o montessori pedagogiku, absolvovala kurzy u skvělých lektorek (Dr. Eva Štarková, Hana Mokrá) a předevší jsem tuto metodu začala aplikovat na mých dětech. Z každého obalu od bonboniéry, prázdných pet lahví i platu od vajíčka se snažím vytvořit nějakou pomůcku pro rozvíjení jemné motoriky a těší mě sledovat své děti, jak se nenásilnou formou zlepšují a jak je to baví:-)

Jelikož miluji sport a různé pohybové aktivity, které mohu provozovat i s dětmi, absolvovala jsem kurz Aktivizace dětí předškolního a mladšího školního věku pomocí tanečních a pohybových činností a moc se těším na pohybový kroužek:-)

Moje záliby:
Především má rodina
hudba (zpěv, hra na kytaru)
pohyb
příroda

Tereza Kvasňovská

Terezka je velmi laskavá a milá slečna, která se k dětem opravdu moc hodí a přináší do školky radost a pohodu.

Studuje Angličtinu a má pedagogické lyceum, kde i v rámci školy chodila pomáhat do školek. Má dva mladší sourozence, o které se s láskou stará a malé děti má kolem sebe skoro pořád. V odpoledním čase si pro děti chystá různé aktivity od malování, dramaťák až po pohybové činnosti. Jsme za Terezku velmi vděční, protože její humor a laskavá povaha dětem vždy rozzáří den a je nádherné vidět, že jí děti milují!

Michaela Hoffmanová

Ke školce Pivoňka, kterou mám sice hned za rohem, jsem se dostala až na podzim 2020, kdy jsem zde začala vypomáhat.

Je mi 19 a studuji Právo a právní vědu na Masarykově Univerzitě. Co se týče práce s dětmi, měla jsem to štěstí, že už od 14 let jsem byla vtažena do kolektivu ve zdejší farnosti a společně jsme začali pořádat tábory, víkendovky a další akce pro děti.
V 16 jsem absolvovala dvouroční animátorský kurz a pravidelně se podílela na hlídání dětí na KCHK (Katolická charismatická konference) v Brně. S dětmi trávím čas moc ráda a vždy mi dělá radost pozorovat, jak pomalu rostou a učí se novým věcem.

Mezi mé ostatní záliby patří především čtení, hudba, konkrétně klavír a sólový zpěv a pak také psaní. Nejsem žádný velký sportovec, ale rozhodně jsem zastáncem pohybu a výletů do přírody.

Anna Žďárová

Zdravím!

Jmenuji se Anička Žďárová a momentálně trávím čas s vašimi ratolestmi každé pondělí a středu dopoledne.
Studuji divadlo a výchovu na JAMU v magisterském ročníku.
Ve školce jsem v rámci praxí, ale ráda s dětmi trávím čas. Duší jsem občas také dítě, a tak si děti ráda půjčím, a pak je ale zase ochotně vrátím. Ráda trávím čas venku, hraju dětské hry a snažím se, aby se všichni zapojili podle svých možností a nálady.
Ve svém volném čase čtu knihy, které sbírám, fotím, cestuji, poslouchám hudbu, žongluji a střílím z luku.

Těším se na setkávání s dětmi a s vámi.
Anička

Lenka Hájková DiS.

Do Miniškolky Pivoňka mě v r. 2014 přivedla moje nejstarší dcera, která je již od malička velmi společenská a zajímalo ji, co zajímavého se za dveřmi Pivoňky děje. Zejména díky svým dvěma dětem stále sbírám nové zkušenosti a tak doplňuji mozaiku životních zkušeností i různorodosti.

Vystudovala jsem v Brně Vyšší odbornou školu, humanitní obor správní právo. Poté doplnila vzdělání jako Eurospecialista- projektový manager. (r.2006)
Přichod první dcery (r.2012) mě obohatil získáním zkušeností s dětmi.
Absolvovala jsem kurz Hravého cvičení pro rodiče s dětmi (r.2013)
Kurz: Baby masáže inspirovaný od autorky knih Něžná náruč rodičů (r.2014)

Lektoruji kurzy:
Pohybové hry a cvičení pro děti v mateřském centru KuriMaTa (od r.2016)
English campy s rodilými mluvčími z USA – pravidelně již 9 rokem se účastním programu anglických kempů, které organizuje ES Brno.
Několikrát jsem navštívila USA.
Angličtina s Mickey a Minnie – jsem lektorkou angličtiny pro děti v Miniškolce Pivoňka (od r.2016)

Kurz: Praktická aromaterapie pro každého (r.2016)
Seminář o výchově a vztazích v rodině, Ing. Pavel Mečkovský M.A. a Mgr. Magda Mečkovská, kteří se věnují lektorství a poradenství v rodinách (březen 2017)

Baví mě cestování, kolo, lyže, snowboard, cvičím jogu a zajímá mne zdravý životní styl, mám úctu k přírodě, rodině i přátelům se kterými ráda trávím svůj čas. Hodnotou mi je opravdovost, etika a spolupráce.

Pivoňka mi dává možnost neupadnout do stereotypu péče o děti a domácnost a také příležitost dále se vzdělávat a pracovat na sobě jako na osobnosti a rodiči.