Nahoru
Domů O nás Fotogalerie Aktuálně Denní program Základní info Dokumenty Ceník mapa Facebook Napište 

Miniškolka Lelekovice


Dětská skupina Pivoňka

Brno-venkov

PRINCIPY MONTESSORI PEDAGOGIKY

Kristýna Exnerová
Poňava 171/68, Lelekovice
tel: 732 202 185, miniskolka.pivonka(a)gmail(,)com

Zpět

O nás

Kristýna Exnerová

Jsem především maminka a pro své čtyři děti tu jsem a vždy budu:-)

V 19 letech jsem začala pracovat ve školkách, ale poslední tři roky pro mě byly zásadní. Začala jsem pracovat v montessori školce a tato metoda mě nadchla. Začala jsem se více zajímat o montessori pedagogiku, absolvovala kurzy u skvělých lektorek (Dr. Eva Štarková, Hana Mokrá) a předevší jsem tuto metodu začala aplikovat na mých dětech. Z každého obalu od bonboniéry, prázdných pet lahví i platu od vajíčka se snažím vytvořit nějakou pomůcku pro rozvíjení jemné motoriky a těší mě sledovat své děti, jak se nenásilnou formou zlepšují a jak je to baví:-)

Jelikož miluji sport a různé pohybové aktivity, které mohu provozovat i s dětmi, absolvovala jsem kurz Aktivizace dětí předškolního a mladšího školního věku pomocí tanečních a pohybových činností a moc se těším na pohybový kroužek:-)

Moje záliby:
Především má rodina
hudba (zpěv, hra na kytaru)
pohyb
příroda

Ilona Pokorná

Jmenuji se Ilona a jsem mámou čtyř dětí. Mezi dětmi jsem tudíž dlouho a díky nim mám již mnoho zkušeností, které se neustále doplňují a rozšiřují.

Práce s dětmi mě velmi baví a obohacuje, jsem ráda součástí jejich světa. Na dětech totiž miluji jejich opravdovost, originalitu a individualitu.

Mám to štěstí, že moje práce je mým koníčkem.
Začátkem roku jsem si udělala kvalifikovaný kurz Chůvy a dalšími různými webináři o dětech se neustále vzdělávám. Práce s dětmi je smyslem mého života.

Tereza Kvasňovská

Terezka je velmi laskavá a milá slečna, která se k dětem opravdu moc hodí a přináší do školky radost a pohodu.

Studuje Angličtinu a má pedagogické lyceum, kde i v rámci školy chodila pomáhat do školek. Má dva mladší sourozence, o které se s láskou stará a malé děti má kolem sebe skoro pořád. V odpoledním čase si pro děti chystá různé aktivity od malování, dramaťák až po pohybové činnosti. Jsme za Terezku velmi vděční, protože její humor a laskavá povaha dětem vždy rozzáří den a je nádherné vidět, že jí děti milují!

Michaela Hoffmanová

Ke školce Pivoňka, kterou mám sice hned za rohem, jsem se dostala až na podzim 2020, kdy jsem zde začala vypomáhat.

Je mi 19 a studuji Právo a právní vědu na Masarykově Univerzitě. Co se týče práce s dětmi, měla jsem to štěstí, že už od 14 let jsem byla vtažena do kolektivu ve zdejší farnosti a společně jsme začali pořádat tábory, víkendovky a další akce pro děti.
V 16 jsem absolvovala dvouroční animátorský kurz a pravidelně se podílela na hlídání dětí na KCHK (Katolická charismatická konference) v Brně. S dětmi trávím čas moc ráda a vždy mi dělá radost pozorovat, jak pomalu rostou a učí se novým věcem.

Mezi mé ostatní záliby patří především čtení, hudba, konkrétně klavír a sólový zpěv a pak také psaní. Nejsem žádný velký sportovec, ale rozhodně jsem zastáncem pohybu a výletů do přírody.

Anna Žďárová

Zdravím!

Jmenuji se Anička Žďárová a momentálně trávím čas s vašimi ratolestmi každé pondělí a středu dopoledne.
Studuji divadlo a výchovu na JAMU v magisterském ročníku.
Ve školce jsem v rámci praxí, ale ráda s dětmi trávím čas. Duší jsem občas také dítě, a tak si děti ráda půjčím, a pak je ale zase ochotně vrátím. Ráda trávím čas venku, hraju dětské hry a snažím se, aby se všichni zapojili podle svých možností a nálady.
Ve svém volném čase čtu knihy, které sbírám, fotím, cestuji, poslouchám hudbu, žongluji a střílím z luku.

Těším se na setkávání s dětmi a s vámi.
Anička

Pavla Ester Knetlová

Je mi 20 let a jsem studentkou Logopedie na Masarykově Univerzitě v Brně. K dětem mě to tak nějak táhne celý život, už když jsem byla malá, tak jsem všem tvrdila, že jednou budu taky paní učitelkou ve školce.

Už několik let jezdím jako vedoucí a teď také jako zdravotník na tábory, pořádané naší církví, na kterých jsem sama vyrostla, také vedu dětský klub Rock river a zajišťuji program pro děti během nedělních bohoslužeb.

Práce s dětmi mi dává velký smysl, fascinuje mě a naplňuje, moc ráda s nimi trávím čas. Baví mě pozorovat jejich upřímnou radost z každé maličkosti i to, jak rostou, zkouší nové věci a poznávají svět a mám radost, když můžu být u toho.
Mimo to mě také naplňují veškeré kreativní činnosti, cestování a hudba.

Karolína Hádková

Jmenuji se Karolina Hádková, je mi 24 a studuji obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Od 16 let dělám instruktorku na dětském táboře a během covidu jsem dělala asistentku v mateřské školce. Celkově mě naplňuje práce s dětmi a velmi mě baví sledovat každý jejich malý pokrok.

Mezi mé záliby patří pečení, hra na klavír, lezení na stěnu a sledování seriálů.