Nahoru
Domů O nás Fotogalerie Aktuálně Denní program Základní info Ceník mapa Facebook Napište 

Miniškolka Lelekovice

Brno-venkov

PRINCIPY MONTESSORI PEDAGOGIKY

Kristýna Exnerová
Poňava 171/68, Lelekovice
tel: 732 202 185, miniskolka.pivonka(a)gmail(,)com

Zpět

O nás

Kristýna Exnerová

Jsem především maminka a pro své čtyři děti tu jsem a vždy budu:-)

V 19 letech jsem začala pracovat ve školkách, ale poslední tři roky pro mě byly zásadní. Začala jsem pracovat v montessori školce a tato metoda mě nadchla. Začala jsem se více zajímat o montessori pedagogiku, absolvovala kurzy u skvělých lektorek (Dr. Eva Štarková, Hana Mokrá) a předevší jsem tuto metodu začala aplikovat na mých dětech. Z každého obalu od bonboniéry, prázdných pet lahví i platu od vajíčka se snažím vytvořit nějakou pomůcku pro rozvíjení jemné motoriky a těší mě sledovat své děti, jak se nenásilnou formou zlepšují a jak je to baví:-)

Jelikož miluji sport a různé pohybové aktivity, které mohu provozovat i s dětmi, absolvovala jsem kurz Aktivizace dětí předškolního a mladšího školního věku pomocí tanečních a pohybových činností a moc se těším na pohybový kroužek:-)

Moje záliby:
Především má rodina
hudba (zpěv, hra na kytaru)
pohyb
příroda

Eva Strýčková (hlavní učitelka)

Naše Evička má velmi bohaté zkušenosti s péčí o děti. Vystudovala střední pedagogickou školu – obor výchovná a humanitární činnost. Následně pak obor učitelství pro mateřské školy na Masarykově univerzitě, který úspěšně zakončila bakalářskou zkouškou. 4 měsíce strávila ve Francii jako au pair pro 2 holčičky. Od roku 2015 pracovala jako učitelka ve školce a jesličkách s Montessori výukou a postupně absolvovala několik montessori kurzů a také působila v dětském centru při pedagogické fakultě, kde věk dětí nepřesáhl 3 roky.

Eva je velmi empatická, laskavá a ochotná slečna, která nejenže se snaží dětem porozumět, ale vždy jim nabídne možnost volby.

Ve volném čase ráda čte, hodně cestuje a poznává nová místa a nepohrdne příjemnou kavárnou, kde ovšem nesmí chybět vynikající káva:-)

Lenka Hájková DiS.

Do Miniškolky Pivoňka mě v r. 2014 přivedla moje nejstarší dcera, která je již od malička velmi společenská a zajímalo ji, co zajímavého se za dveřmi Pivoňky děje. Zejména díky svým dvěma dětem stále sbírám nové zkušenosti a tak doplňuji mozaiku životních zkušeností i různorodosti.

Vystudovala jsem v Brně Vyšší odbornou školu, humanitní obor správní právo. Poté doplnila vzdělání jako Eurospecialista- projektový manager. (r.2006)
Přichod první dcery (r.2012) mě obohatil získáním zkušeností s dětmi.
Absolvovala jsem kurz Hravého cvičení pro rodiče s dětmi (r.2013)
Kurz: Baby masáže inspirovaný od autorky knih Něžná náruč rodičů (r.2014)

Lektoruji kurzy:
Pohybové hry a cvičení pro děti v mateřském centru KuriMaTa (od r.2016)
English campy s rodilými mluvčími z USA – pravidelně již 9 rokem se účastním programu anglických kempů, které organizuje ES Brno.
Několikrát jsem navštívila USA.
Angličtina s Mickey a Minnie – jsem lektorkou angličtiny pro děti v Miniškolce Pivoňka (od r.2016)

Kurz: Praktická aromaterapie pro každého (r.2016)
Seminář o výchově a vztazích v rodině, Ing. Pavel Mečkovský M.A. a Mgr. Magda Mečkovská, kteří se věnují lektorství a poradenství v rodinách (březen 2017)

Baví mě cestování, kolo, lyže, snowboard, cvičím jogu a zajímá mne zdravý životní styl, mám úctu k přírodě, rodině i přátelům se kterými ráda trávím svůj čas. Hodnotou mi je opravdovost, etika a spolupráce.

Pivoňka mi dává možnost neupadnout do stereotypu péče o děti a domácnost a také příležitost dále se vzdělávat a pracovat na sobě jako na osobnosti a rodiči.